Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!

Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!
video - 33%
 • Akcia
 • Nové

Mares Logo Mares

Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!

Dostupnosť: dostupné do 5 dní
519,00 € s DPH Dop.cena 768,00 € s DPH - 33%

Vaša stará automatika má hodnotu 250€. Doneste ju k nám do obchodu Aqua.Pro do Žiliny alebo ju pošlite na našu adresu a uplatnite si výraznú zľavu na novú automatiku Atlas 62x + Octopus SXS a tašku Cruise Reg za 519€ ! Viac informácii

+ -

Dostupnosť: dostupné do 5 dní

Kúpou tohto výrobku získate 10.38 bodov Viac info o vernostnom programe

Automatika ATLAS 62X + octopus SXS + taška Cruise Reg - Šrotovné !!!

Vaša stará automatika má hodnotu 250€. Doneste ju k nám do obchodu Aqua.Pro do Žiliny alebo ju pošlite na našu adresu a uplatnite si výraznú zľavu na novú automatiku Atlas 62x + Octopus SXS a tašku Cruise Reg za 519€ !

Pri objednávke stačí do poznámky napísať "Vraciam starú automatiku" a poslať ju na našu adresu.


Atlas 62X Je celokovová automatika s povrchovou úpravou z perleťového chrómu. Je vhodná do studených vôd. Obojstranný octopus SXS môžete vložiť do úst z ľavej ako aj z pravej strany.

Automatika je vhodná na:

Hĺbkové ponory - základom spoločnosti Mares je jej oddanosť výskumu a vývoju. Ich skúšobný stroj ANSTI dokáže testovať až do hĺbky 200m, čo je dvakrát viac ako väčšina strojov používaných konkurentmi, a umožňuje im tak testovať ich automatiky za podmienok, ktoré by pre ostatných boli nemysliteľné.


Cold Water - Vývoj a konštrukcia produktov pre potápanie v studenej vode vyžaduje maximálnu pozornosť venovanú výkonu, bezpečnosti a technickým aspektom. Spoločnosť Mares produkuje vybavenie špecifické na potápanie v studenej vode a ľade. Prísne testy sú zárukou špičkového výkonu, ktorý vám zaistí pohodlie, pohodu a bezpečie. Spojenie pohodlia, bezpečnosti a výkonu je poslaním firmy Mares a silnou stránkou ich výnimočného výskumného a vývojového tímu.


Certifikácia do 200 metrov

Automatiky sa prístrojom ANSTI testujú v hĺbke až do 400 metrov a certifikujú sa do hĺbky až 200 metrov. Spĺňajú a zároveň prekonávajú najprísnejšiu svetovú certifikáciu NORSOK U-101 v hĺbke 200 metrov. Spĺňajú taktiež požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/min (použitá zmes 6,7 % kyslíka, 83,3 % hélia a 10 % dusíka). Táto plynná zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.Najkompaktnejší I. stupeň

62X je najmenší a najkompaktnejší prvý stupeň, aký kedy MARES skonštruoval. Aj napriek svojej kompaktnosti poskytuje 62X všetky inovatívne vlastnosti automatík MARES I. stupeň 62X má na výšku 63 mm a váži iba 464 g, je o 10% menší a ľahší a má o 30% menší objem ako jeho predchodca 52X. AST (Auto Sealing Technology) chráni pred vstupom vody a nečistôt do vnútra I. stupňa. Hlavné časti boli prepracované tak, aby poskytovali ešte lepšie tesnenie a tak regulátor 62x je ideálny aj do veľmi studených vôd. V prípade potápania v extrémne chladných vodách (pod ľadom) je môžné regulátor doplniť o dvojitý vyvážený piestový suchý kit a dostanete najvýkonnejší regulátor.

Špecifikácia

 • Stredotlakový výstup DFC pre vysoký prietok plynu vo všetkých hĺbkach
 • AST - suchý systém, ktorý zabraňuje vniknutiu vody do vnútorného priestoru prvého stupňa
 • Optimalizované usporiadanie stredotlakových a vysokotlakových výstupov
 • Najkompaktnejší a najľahší Mares membránový 1. stupeň
 • Povrchová úprava perleťovým chrómom

II.stupeň ATLAS  

Má vynikajúcu tepelnú vodivosť s veľkým prietokom plynu cez bypass do náustku. Tieto dve skutočnosti zabraňujú zamŕzaniu II. stupňa. Ponuka plynulé a hladké dýchanie a najnovšie technológie firmy Mares ako VAD (Vortex Assisted Design) - vírivý vzduch v centre druhého stupňa a kompaktné silikónovej tlačítko sprchy.

Hlavná špecifikácia II. stupňa

 • Celokovová technológia pre lepšie vlastnosti aj v studenej vode
 • Použitie v extrémne studenej vode
 • VAD systém pre prirodzené dýchanie v akejkoľvek hĺbke
 • Vysoký prietok plynu
 • Veľké poklopové tlačidlo vzduchovej sprchy, ktoré sa ľahko používa aj v silných rukaviciach
 • Ľahká Superflexová hadica zaisťujúca pohodlie pri používaní


Octopus SXS

Najmenší, najľahší a najkompaktnejší octopus z dielne Mares so zahnutým bypassom pre maximálny prietok plynu. Možnosť konfigurácie z pravej, ako aj ľavej strany. Bočný výdych Vám zas umožní skvelú viditeľnosť vo všetkých polohách.

Octopus je vhodný na:

Hĺbkové ponory - základom spoločnosti Mares je jej oddanosť výskumu a vývoju. Ich skúšobný stroj ANSTI dokáže testovať až do hĺbky 200m, čo je dvakrát viac ako väčšina strojov používaných konkurentmi, a umožňuje im tak testovať ich automatiky za podmienok, ktoré by pre ostatných boli nemysliteľné.Optimalizované pre leteckú dopravu - V dnešnom svete cestovania sme prísne obmedzení hmotnostnými limitmi a rozmermi. Vaše vybavenie musí mať určité vlastnosti, aby bolo považované za vhodné pre cestovanie. Ľahké, zjednodušené, ľahko zbaliteľné a bezproblémové – to sú len niektoré z vlastností vybavenia „optimalizovaného na cestovanie“.Použitie na ľavej aj pravej strane- vďaka modernej konštrukcii môžete druhý stupeň používať z ľavej alebo pravej strany bez toho, aby ste museli druhý stupeň demontovať. Výsledkom je konštrukcia druhého stupňa bez hornej a dolnej časti. Funguje rovnako na oboch stranách, takže jeho odovzdanie pod vodou parťákovi je intuitívne a ľahké. Vďaka týmto vlastnostiam a technickým parametrom sa ideálne hodí pre všetky špecifické požiadavky pri technickom a športovom potápaní.


Hlavná špecifikácia octopusu SXS

 • Najmenší a najkompaktnejší II. stupeň
 • Vyrobený z ultraľahkého technopolymeru
 • Možnosť doplnenia predlženia DRY KIT SXS pre extrémne ponory v studenej vode
 • CHYB systém so „zahnutým bypassom pre maximálny prietok plynu"
 • Možnosť ľavostranného aj pravostranného použitia
 • Bočný výdych pre lepšiu viditeľnosť vo všetkých polohách počas ponoru
 • Ľahké použitie, mäkké tlačidlo vzduchovej sprchy
 • Superflexová hadica


Video

Testovanie strojom ANSTI

Firma Mares disponuje špeciálnym testovacím prístrojom ANSTI, ktorý umožňuje testovanie automatík až do hĺbky 400 metrov ! V EURÓPE sa nachádzajú len dva tieto špeciálne prístroje, ktoré slúžia na testovanie a certifikáciu automatík až do hĺbky 200 metrov! Samotná skúška simuluje tlak až do hĺbky 400 metrov! 

Prístroj ANSTI simuluje podmienky dýchania potápačov pod vodou, pričom zohľadňuje hĺbku, rýchlosť dýchania, nádychový a výdychový odpor a niektoré špeciálne vlastnosti, ako napríklad odolnosť proti zamŕzaniu. Testovací prístroj ANSTI simuluje obrovskú až dvojnásobnú hĺbku v porovnaní s prístrojmi používanými konkurenčnými spoločnosťami. Vykonáva testovanie automatík za podmienok, ktoré sú pre ostatných výrobcov nedosiahnuteľné. 

Vďaka možnosti vykonávať testy v takej hĺbke sa dajú získať cenné informácie o tom, ako automatiky fungujú na hranici maximálnych limitov. Prístroj ANSTI je vyrobený tak, aby mohol pracovať s plynom z fliaš. To umožňuje certifikovať automatiky v 200 metroch so správnou zmesou pre túto hĺbku, ktorou je podľa definície britskej normy BS8547: 2016 plynná zmes TX6.7 / 83.3.

Zobraziť celý popis
I. stupeň Vyvážený ?
Typ I. stupňa Membránový vyvážený ?
Stredotlakové porty 4 ?
Vysokotlakové porty 2 ?
Do studenej vody Áno ?
II. stupeň Automatizovaný ?
Venturiho páčka Nie je nutná ?
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40% ?

Video

AST TECHNOLÓGIA


Špecifikácia


Materiál II. stupeňCelokovová technológia 
Prvý stupeňVyvážený membránový
HmotnosťINTDIN - 300 bar
1. stupeň742 g525 g
2. stupeň306 g306 g
Octopus156 g156 g
Celková hmotnosť (s hadicou)1494 g1277 g

TECHNOLÓGIE

ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


AST - Auto Sealing Technology - Technológia automatického uzavrenia

Systém AST je dynamická technológia, ktorá zaisťuje ochranu proti vniknutiu vody do prvého stupňa bez toho, aby ovplyvňovala výkon automatiky pri používaní. Toto pneumatické riešenie zaisťuje spoľahlivosť bez kompromisov. AST je vnútorný komponent, ktorý sa aktivuje automaticky tlakom plynu a nevyžaduje žiadny zásah zo strany potápača. Jednoducho sa otvorí, keď je prvý stupeň pod tlakom, a uzavrie sa, keď je odtlakovaný


DFC - Dynamic Flow Control - Dynamické riadenie prietoku

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


VAD - Vortex Assisted Design - Konštrukcia s podporou víru

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.NCC- Natural Convection Channel - Prirodzene prúdiaci kanál

Zaručuje stabilný výkon v studenej vode tým, že zlepšuje prietok vody okolo prvého stupňa. Tento prietok je indukovaný vďaka tepelnému rozdielu vody a dochádza tak k lepšej výmene tepla.


Superflexová hadica

Extrémne nízka hmotnosť a mimoriadna ohybnosť garantujú maximálnu slobodu pohybu

OTÁZKY

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Opýtať sa

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

RECENZIE

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

100% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 2479 hodnotení a 690 recenzií).

V Aqua-pro som nakupovala viackrat a vzdy sa mozem spolahnut na rychle dodanie a kvalitny tovar ktory zodpoveda popisu na webe. Ochotny personal vybavi pripadny problem s objednavkou obratom.

Overený zákazník

Overený zákazník, 14.7.2024

Výborná komunikácia, ochota poradiť

Overený zákazník

Overený zákazník, 9.7.2024

Chalani sú profíci a kočka tiež

Overený zákazník

Overený zákazník, 7.7.2024

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ