Automatika FUSION 72X

Fusion 72X je etalón medzi vysoko výkonnými automatikami. II. stupeň ponúka Twin Power technológiu, optimalizovaný výkon, dlhú životnosť a oceňovaný dizajn. V kombinácii s I. stupňom 72X s kompaktnými rozmermi je regulátor možné adaptovať pre konfigurácie pre rekreačné alebo technické potápanie. Nemrznúca automatika s tým najvyšším výkonom v akýchkoľvek podmienkach.


Certifikácia do 200 metrov

Automatiky sa prístrojom ANSTI testujú v hĺbke až do 400 metrov a certifikujú sa do hĺbky až 200 metrov. Spĺňajú a zároveň prekonávajú najprísnejšiu svetovú certifikáciu NORSOK U-101 v hĺbke 200 metrov. Spĺňajú taktiež požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/min (použitá zmes 6,7 % kyslíka, 83,3 % hélia a 10 % dusíka). Táto plynná zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.

Testovanie strojom ANSTI

Firma Mares disponuje špeciálnym testovacím prístrojom ANSTI, ktorý umožňuje testovanie automatík až do hĺbky 400 metrov ! V EURÓPE sa nachádzajú len dva tieto špeciálne prístroje, ktoré slúžia na testovanie a certifikáciu automatík až do hĺbky 200 metrov! Samotná skúška simuluje tlak až do hĺbky 400 metrov! Prístroj ANSTI simuluje podmienky dýchania potápačov pod vodou, pričom zohľadňuje hĺbku, rýchlosť dýchania, nádychový a výdychový odpor a niektoré špeciálne vlastnosti, ako napríklad odolnosť proti zamŕzaniu. Testovací prístroj ANSTI simuluje obrovskú až dvojnásobnú hĺbku v porovnaní s prístrojmi používanými konkurenčnými spoločnosťami. Vykonáva testovanie automatík za podmienok, ktoré sú pre ostatných výrobcov nedosiahnuteľné. Vďaka možnosti vykonávať testy v takej hĺbke sa dajú získať cenné informácie o tom, ako automatiky fungujú na hranici maximálnych limitov. Prístroj ANSTI je vyrobený tak, aby mohol pracovať s plynom z fliaš. To umožňuje certifikovať automatiky v 200 metroch so správnou zmesou pre túto hĺbku, ktorou je podľa definície britskej normy BS8547: 2016 plynná zmes TX6.7 / 83.3.


Víťaz Red Dot Award:

Product Design - najprestížnejšia svetová cena udeľovaná v oblasti dizajnu


I. STUPEŇ 72X

 • 4 LP vertikálne + 4 LP radiálne pripojenie (3/8” UNF)
 • 2 HP-pripojenie - IPD - Interchangeable Port Design (7/14” UNF)
 • Perfektné usporiadanie stredotlakových pripojení – žiadne nadbytočné porty – praktické usporiadanie hadic
 • Celokovové telo
 • Vyvážený, membránový
 • Vyvážená membrána DFC
 • Nový ACT - ventil systém
 • Extrémne spoľahlivý - najvyššia bezpečnosť
 • Maximálny komfort pri dýchaní
 • Jednoduchší prístup k ventilom + žiadne zalomené hadice + minimalizuje riziko zamotania hadíc
 • AST - prvý stupeň so suchým systémom (nachádza sa u šrobenia)
 • Vhodný do chladných vôd
 • V prípade potreby možnosť doplnenia u pružinovej časti I. stupňa o suchý CWD piestový DRY KIT čo bude znamenať, že k hlavnej pružine neprenikne voda + zabráni tvorbe ľadu + ochrana pred bahnom a nečistotami

TECHNOLÓGIE I. STUPEŇ:ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


DFC - Dynamic Flow Control

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


AST - auto sealing technology

- Uchováva prvý stupeň suchý, spoľahlivosť bez kompromisov
- Nachádza sa u šrobenia I. stupňa
- Systém je automaticky aktivovaný vzduchom
- Testovaný s kyslíkom a pri nízkych teplotách v náročných podmienkach
- Patentovaný systém


II. STUPEŇ FUSION

 • Twin Power System - vytvára pocit dvoch automatík v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou
 • Celokovový s povrchovou úpravou perleťový chrom
 • Zvláštnosti: Dvojstupňová regulácia prietoku (Twin Power)
 • Maximálny výkon: VAD: 750 l/min, VAD+: 850 l/min
 • Dĺžka hadice: 75cm

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ


Zahnutý Bypass

Naozajstnou čerešničkou na torte je II. stupeň automatiky FUSION 52x. Bypass System VAD (Vortex Assisted Design) bol totiž kompletne inovovaný. Zväčšením priemeru o 77% a dvojitým zahnutím Bypassu bolo dosiahnuté vyváženého prúdenia plynu s výsledným ešte vyšším výkonom.


Celokovová konštrukcia

Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


Twin Power (VAD/VAD+)

Po prvý krát je u II. stupňa použité ovládanie prietoku, takzvaný Twin Power, ktorý reguluje množstvo dodávaného plynu. Táto regulácia je umiestnená priamo u šrobenia stredotlakovej hadice k II. stupňu. Pracuje na takom istom princípe ako plyn u motorky a má dve polohy: VAD a VAD+. V polohe VAD je dychová práca rovnaká ako u tradičných automatík Mares, rovnomerná a prirodzená. Zatiaľ čo v polohe VAD+ je výkon automatiky zvýšený vďaka ešte viac zosilnenému víru pri prúdení bypassom do náustka, podtlak vytvorený v centre je tým ešte vyšší a zlepšuje reakciu automatiky vo väčších hĺbkach a to má za následok zníženie spotreby vzduchu napriek rovnakej dychovej práci. Takže VAD+ polohu ocení každý predovšetkým v núdzových situáciach a pri extrémnych výkonoch v hlbokých vodách, kedy by bola za normálnych okolností spotreba plynu vyššia. Prekvapujúcim zistením je teda fakt, že v prípade využitia systému VAD+ je aj napriek zvýšenému výkonu automatiky naopak nižšia spotreba vzduchu. Samozrejmosťou je splnenie Euro Noriem EN250: 2014. Vďaka Twin Power získate dve automatiky v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou. Rada na záver: VAD+ aktivujte vždy v hĺbke nad 15 metrov.Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.

Zobraziť celý popis
I. stupeň Vyvážený ?
Typ I. stupňa Membránový vyvážený ?
Stredotlakové porty 4 verikálne + 4 radiálne ?
Vysokotlakové porty 2 ?
II. stupeň Automatizovaný ?
Do studenej vody Áno ?
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40% ?

Video

AST TECHNOLÓGIA I. STUPŇA


II. STUPEŇ FUSION
Špecifikácia

Materiál II. stupňa Celokovová konštrukcia
Prvý stupeň Vyvážený membránový
Hmotnosť INT DIN - 300 bar
1. stupeň 882 g 780 g
2. stupeň 327 g 327 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1345 g 1171 g

Pozerali ste tieto produkty

OTÁZKY

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Opýtať sa

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

RECENZIE

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

100% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1107 hodnotení a 272 recenzií).

Vyhody ako som popisal. Plavecke potreby budem pravdepodobne znivu kupovat u nich.

Overený zákazník

Overený zákazník, 12.12.2019

Vynikajúca komunikácia s predajcom, rýchla odozva a extra rýchle doručenie, takže maximálna spokojnosť

Overený zákazník

Overený zákazník, 5.12.2019

Rýchle a seriózne jednanie, keď sa vyskytol problém.

Overený zákazník

Overený zákazník, 4.12.2019

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ