Kolumbia - Malpelo 2024

Dobrodružná potápačská expedícia na Kolumbijský ostrov Malpelo -Mont.

V dnešnej dobe je okolie ostrova Malpelo najlepším miestom na potápanie so žralokmi a veľkými podmorskými živočíchmi. Práve ostrov Malpelo a spolu s ním Galapágy a Kokosový ostrov sú označované za „Zlatý potápačský trojuholník“. Malpelo je chránená prírodná rezervácia s prísne obmedzeným počtom potápačov a zapísaná do prírodného dedičstva UNESCO.
Na túto expedíciu máme rezervovanú overenú potápačskú loď M/Y SEA WOLF.

Kolumbijský ostrov Malpelo

Je izolovaný ostrov ležiaci vo východnom Pacifiku, vzdialený 385 km od pobrežia Kolumbie. Na dĺžku dosahuje približne 1,5 km a na šírku 0,5 km. Jeho najvyšší bod (El Cerro de la Mona) má nadmorskú výšku 376 m. n. m. Ostrov je obklopený niekoľkými menšími ostrovčekmi a skaliskami. Vznikol vulkanickou činnosťou z hĺbky cez 4000 m. a jeho vek je odhadovaný na 17 až 20 miliónov rokov. Nie je trvalo obývaný, je tu len malá základňa kolumbíjského vojska, ktorá chráni okolité vody pred nelegálnym rybolovom. V roku 2006 bola oblasť ostrova Malpelo vďaka svojmu extrémne bohatému podmorskému životu zapísaná na Zoznam prírodného dedičstva UNESCO pod názvom „Útočisko fauny a flóry Malpelo“. Prístup do okolia ostrova je strážený vojenskými a ochranárskymi plavidlami. Rozloha chráneného územia je 857 500 ha a z toho na vodnú plochu pripadá až 99,96% výmery.
Vody obklopujúce Malpelo sú domovom unikátnej populácie rôznych druhom žralokov, morských cicavcov, rýb a ďalších druhov morských živočíchov. Na ostrove hniezdi viacero druhov vtákov a žije tu aj niekoľko endemických druhov plazov.

Ak chcete potápať so žralokmi a veľkými rybami nikde na svete momentálne nenájdete lepšie miesto ako je Malpelo.

Pod vodou tu môžete stretnúť a obdivovať húfy Kladivohlavých a Hodvábnych žralokov a mnoho ďalších druhov: žralok Galapášský, Bieloplutvý, Čiernoplutvý, Veľrybí a spolu s nimi obrovské húfy rôznych druhov veľkých rýb: barakúd, tuniakov, Krevalle jack, delfíny a pri väčšom šťastí aj plachetníka alebo niektorého zástupcu veľrýb a kosatiek, ktoré sa tu tiež pravidelne vyskytujú.

Na Malpelo sa dá aktuálne plávať iba z Kolumbie. Plavby z Panamy a Kostariky, alebo iných štátov sú zrušené. Vzhľadom na vysoký stupeň ochrany sa aj potápanie v oblasti Malpelo riadi prísnymi pravidlami. Napríklad by sa v tejto oblasti v konkrétnom termíne mala vyskytovať vždy len jedna potápačská loď alebo aj to, že je každoročne určený presný, obmedzený počet potápačských termínov na rok. 

LOĎ M/Y SEA WOLF

Je pohodlná a bezpečná loď vybavená aj pre dlhšie potápačské expedície naprieč Tichým oceánom.

Loď M/Y SEA WOLF je 30 metrov dlhá a má 3 paluby. Vrchná paluba slúži na stravovanie a jej otvorený priestor je perfektný na relax medzi ponormi a pozorovanie okolitej prírody. Hlavná paluba je najpriestrannejšia a nachádzajú sa tu všetky kajuty. V spodnej palube sú všetky prevádzkové systémy lode ako napríklad, generátor, klíma, voda atď. V recenziách účastníkov plavby s touto loďou sa často krát opakuje, že loď SEA WOLF má veľmi príjemnú posádku a chutnú kuchyňu.

Na našej plavbe by nám mal robiť sprievodcu na hladine aj pod vodou pán Julio Velez, potápačský veterán, ktorý je považovaný za momentálne najskúsenejšieho Diveguida a potápačského odborníka na Malpelo.


Loď disponuje 3 motormi s výkonmi 600 HP, tretí motor je záložný. Ďalej má centrálnu klimatizáciu, 2 generátory, 2 kompresory na plnenie fliaš, dva 5 metrové nafukovacie člny s laminátovým trupom a jeden 3,5 metrový čln.

Na lodi sú k dispozícii 4 druhy kajút:

 • 2 kajuty s jednou manželskou posteľou a s kúpeľňou
 • 2 kajuty s dvoma oddelenými posteľami a s kúpeľňou
 • 2 kajuty s 3 posteľami so zdieľanou kúpeľňou
 • 2 kajuty so 4 posteľami so zdieľanou kúpeľňou


M/Y SEA WOLF má síce kapacitu až 24 potápačov, ale z dôvodu zaručenia maximálnej bezpečnosti a pohodlia je maximálny počet potápačov tejto expedície 14 !!!


Termín expedície MALPELO 2024 : 23.4.2024 – 4.5.2024
Predbežná cena cesty : 5 600 Eur

PREDBEŹNÁ CENA ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu Viedeň - Istanbul - Cali a späť
 • letiskové a bezpečnostné taxi + palivový príplatok
 • všetky transfery v Kolumbii
 • ubytovanie na lodi
 • potápačské poplatky za vstup na Malpelo cca 550 USD/potápač
 • počas safari plnú penziu, ovocie a nealkoholické nápoje
 • zapožičanie záťaže a fliaš so vzduchom
 • 6 dní potápania na Malpelo
 • ubytovanie v 4* hoteli v Cali na 2 noci s raňajkami
 • sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA:

 • cestovné a potápačské poistenie
 • zapožičanie výstroja
 • alkoholické nápoje
 • sprepitné posádke


V prípade zmeny cien leteniek, letiskových poplatkov a palivového príplatku si vyhradzujeme právo zvýšiť o toto navýšenie konečnú cenu až do okamžiku úplného uhradenia celkovej ceny cesty.


Overené našimi zákazníkmi

97% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 2409 hodnotení a 669 recenzií).

Prijemna konunikacia, ústretové vybavenie

Overený zákazník

Overený zákazník, 22.2.2024

Som spokojný s nákupom

Overený zákazník

Overený zákazník, 21.2.2024

Spoľahlivý, promptný

Overený zákazník

Overený zákazník, 10.2.2024

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ