Egypt - Deadalus Safari 2015

V roku 2015, koncom Septembra sme navštívili jeden z najväčších útesových skvostov v Červenom mori - Deadalus, ktorý je súčasťou a spadá pod prísnu ochranu egyptskej národnej rezervácie a vo vybranom termíne ho môže navštíviť iba určitý počet lodí s povolením.

Ostrov DEADALUS - ABU KIZAN

Je strážený útes (ostrov) v priemere asi 1 km a nachádza sa asi 180 km od egyptského pobrežia, v podstate na polceste k brehom Saudskej Arábie . V roku 2015 sme absolvovali túto trasu, presúvali sme sa v noci celých 10 hodín a našu loď popritom bičovali veľké vlny, ktoré spôsobovali celkom slušné kývanie lode. Po rannom prebudení sme sa už nachádzali na mieste činu. Hladinu sužovali iba mierne vlny, teplota vzduchu 37°C s miernym vetrom. Naše dobrodružstvo malo naklonené doslova ideálne potápačské podmienky, čo bola pre nás potešujúca správa, pretože Deadalus občas zápasí s nepriazňou počasia, silným vetrom a silnými prúdmi.

Potápanie za žralokmi

Deadulus je v podstate útes okrúhleho tvaru siahajúci až do hĺbky 300 m nachádzajúci sa asi 180 km od pevniny a vďaka týmto faktom je viditeľnosť vo vode takmer vždy dokonalá. Najväčšou atrakciou pri potápaní na tejto lokalite sú však veľké živočíchy a hlavne pomerne veľký výskyt kladivohlavých, ale aj šedých žralokov. Na to, aby sme si mohli vychutnať tieto úžasné morské tvory sme si museli ráno privstať, ale za to výsledný zážitok pri potápaní s týmito živočíchmi bol doslova ohromujúci.


Overené našimi zákazníkmi

100% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1050 hodnotení a 258 recenzií).

Vynikajuci prístup k zákazníkovi,odborne poradenstvo na vysokej úrovni ...maximálna spokojnosť

Overený zákazník

Overený zákazník, 12.10.2019

Kontaktoval ma predajca,odporučil tovar,poradil s výberom.

Overený zákazník

Overený zákazník, 7.10.2019

Určite chcem poďakovať pánovi ktorý objednávku vybavoval :) bola rýchlo vybavená a ešte rýchlejšie prišla. Moc ďakujem :)

Overený zákazník

Overený zákazník, 4.10.2019

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ