Ak plánujete šnorchlovanie (t.j. s potápačskými plutvami, maskou a šnorchlovou trubicou), vyberte si masku na šnorchlovanie s veľkým zorným poľom, aby ste si svoj podvodný zážitok užili na maximum.
Šnorchlovacie masky sú zvyčajne vyrobené z jednoduchších a lacnejších materiálov, ako sú plasty a lacnejší silikón, ktorý je však v potrebnej kvalite. Tieto materiály sú dostatočné pre použitie na šnorchlovanie na hladine a v miernych hĺbkach do 4 - 5 metrov, ale nie sú odolné voči väčším tlakom, ktoré sú charakteristické pre prístrojové potápanie či freediving do väčšej hĺbky.
Aj keď sú tieto masky určené pre menej náročné použitie, je potrebné hľadať kvalitnejšie modely. Lacnejšie šnorchlovacie masky môžu stratiť odolnosť a tesniacu schopnosť už po niekoľkých použitiach. Ich silikónové tesnenie sa môže deformovať alebo poškodiť, čo môže spôsobiť prenikanie vody.
Šnorchlovacie masky sa často predávajú v setoch spolu so šnorchlom. Šnorchel sa na masku ľahko pripevní a rovnako ľahko sa z masky odoberie. Najpopulárnejším šnorchlovacím setom pre dospelých je set Wahoo, pre juniorov je to set Pirate a pre najmenšie deti je to set Sharky. Môžete natrafiť aj na sety s plutvami, ktoré sú výhodné pre tých, ktorí začínajú so šnorchlovaním a potrebujú kompletnú výbavu.
Výhody tradičných masiek na šnorchlovanie:
- Kompatibilita: Tradičné masky na šnorchlovanie sú kompatibilné s väčšinou šnorchlov a možno ich ľahko prispôsobiť akémukoľvek tvaru tváre.
- Jasnejšie videnie: Oddelené šošovky optimalizujú pohľad na podmorský svet, výsledkom čoho je jasnejšie videnie bez skreslenia.
- Jednoduché čistenie: Ak sa vám do masky dostane voda, vo všeobecnosti sa jej ľahšie zbavíte v porovnaní s čistením celotvárovej masky.
- Komunikácia: S voľnými ústami je jednoduchšie komunikovať s kamarátom alebo sprievodcom pri šnorchlovaní.
Nevýhody tradičných masiek na šnorchlovanie:
- Náročnejšie používanie: Dýchanie cez samostatný šnorchel môže byť náročnejšie, najmä pre začiatočníkov.
- Zahmlievanie: Tradičné masky sa môžu zahmlievať, ak nie sú ošetrené prípravkom proti zahmlievaniu.
- Menej pohodlné: Niektorým ľuďom sa môže zdať samostatný šnorchel nepohodlný na dlhšie používanie.
Šnorchlovacie okuliare sú vyrobené z klasického, tvrdeného plastu a zo silikónu, ktorý má postačujúcu kvalitu na zatesnenie tváre. Masky na šnorchlovanie sa používajú na šnorchlovanie po hladine s občasným zanorením, avšak nemajú takú životnosť a kvalitu ako potápačské masky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitných a pružných technopolymerov v kombinácií s vysoko kvalitnými Soft alebo Liquidskin silikónmi, dokážu v drvivej väčšine utesniť takmer všetky typy tváre a navyše majú aj veľmi dlhú životnosť. Silikón potápačských masiek sa ani po dlhej dobe neroztiahne a zachováva si svoju formu.
Klasické šnorchlovacie masky Ak plánujete šnorchlovanie (t.j. s potápačskými plutvami, maskou a šnorchlovou trubicou), vyberte si masku na šnorchlovanie s veľkým zorným poľom, aby ste si svoj…
Zobraziť celý popis
Klasické šnorchlovacie masky Ak plánujete …
Zobraziť celý popis