Celotvárová maska na šnorchlovanie ARIA JUNIOR XS

Oceanreef

Celotvárová maska na šnorchlovanie ARIA JUNIOR XS

Dostupnosť: skladom
49,90 € s DPH Dop.cena 54,00 € s DPH - 8%

Juniorská celotvárová maska ARIA JUNIOR XS je vhodná pre deti od 10 rokov. Ponúka neobmedzené zorné pole 180°, hladké a plynulé dýchanie, suchý šnorchel a na uchytenie textilné popruhy. Pri dýchaní sa v nej nehromadí CO2 (kysličník uhličitý). Viac informácii

+ -

Dostupnosť: skladom

Kúpou tohto výrobku získate 1 bodov Viac info o vernostnom programe

Potápačská maska na celú tvár ARIA JUNIOR XS (pre deti a juniorov od 10 rokov)

Juniorská celotvárová maska ARIA JUNIOR je vhodná pre deti od 10 rokov. Ponúka neobmedzené zorné pole 180°, hladké a plynulé dýchanie, suchý šnorchel a na uchytenie textilné popruhy. Pri dýchaní sa v nej nehromadí CO2 (kysličník uhličitý).Je vyrobená podľa európskych bezpečnostných noriem a bola otestovaná nezávislými organizáciami na výskyt CO2.

Hlavná Špecifikácia

  • Pre deti a juniorov od 10 rokov
  • Súčasťou sú aj zábavné nálepky na výzdobu masky
  • Nezávislé testovaná, bezpečná, žiadny nadbytočný nárast CO2 (kysličník uhličitý)
  • Textilné popruhy
  • Perfektné utesnenie okolo nosa

Bezpečnosť na prvom mieste !

Všetky celotvárové masky ARIA sú bezpečné a prešli nezávislými testami. Cirkulácia vzduchu vo vnútri masky je dokonalá a nehromadí sa v nej nadbytočný a pri šnorchlovaní nebezpečný CO2 (kysličník uhličitý), ktorý môže vo väčšom množstve spôsobiť šnorchlistovi zranenie alebo dokonca smrť. Každý seriózny výrobca by mal vyrábať podľa platných noriem EÚ pre celotvárové masky a mal by prejsť testami, žiaľ nie všetci výrobcovia to dodržujú..

Test maximálnej koncentrácie CO2

Test prebieha pri dychovej práci 50L za minútu, čo je pre predstavu 25 nádychov v 2L objeme za minútu a hladina CO2 pri ňom nesmie prekročiť hranicu 1% podľa normy EN 136. Všetky celotvárové masky od firmy OCEANREEF dosiahli priemernú koncentráciu najviac 0,8% CO2, čím jednoznačne prekročili testovací štandard.

Test námahy pri dýchaní

Mnoho spotrebiteľov ani nemá ako zistiť, či majú šnorchle správnu dĺžku alebo priemer dýchacích kanálikov. Masky ARIA sú vyrobené podľa bezpečnostnej normy EN 1972, ktorá predstavuje štandard pre šnorchlovacie masky a musia tu byť splnené atribúty ako dĺžka šnorchla a priemer dýchacích kanálikov. Norma EN 1972 vyžaduje, aby bol výrobca podrobený testu sily nádychu a výdychu: + / - 10 mbar nezávislým európskym certifikačným laboratóriom. Priemerná námaha pri nádychu bola 8,53 mbar a pri výdychu 7,26 mbar - obe dosiahnuté hodnoty pri maskách ARIA boli opäť výrazne pod štandardnou hranicou.


CO2 a technológia výmeny vzduchu pri maskách ARIA

Pri nádychu inhalujeme 0,04% CO2, zatiaľ čo pri výdychu je koncentrácia CO2 až 4,5%. Vyššia hladina CO2 je pre človeka toxická, napríklad pri inhalovaní 0,5% vydrží telo bez následkov až 10 hodín, pri 3% CO2 pri nádychu je to však už iba 15 minút a pri 5% sa stáva CO2 pre organizmus okamžite toxickým. Z tohto dôvodu musí byť nádychová (horná časť) a výdychová (nosová časť) celotvárovej masky dokonale oddelená vysokokvalitným tesnením okolo nosa, ktoré musí obsahovať jednosmerné nádychové a výdychové ventily, čiže celkovo sa jedná o jednosmerný dýchací systém, ktorý oddeľuje čerstvý vzduch od výdychovaného..


Špičkou na šnorchlovacom trhu

Celotvárová potápačská maska ARIA QR+ je špičkou a lídrom na trhu s celotvárovými maskami na šnorchlovanie. Hlavným stavebným materiálom sú technopolymery (odolné a pružné plasty), špeciálna vysokokvalitná silikónová lícnica s výbornými tesniacimi vlastnosťami s veľmi dlhou životnosťou a efektívnym a prepracovaným dýchacim systémom, inými slovami narozdiel od lacnejších verzií sa Vám bude ľahko a plynulo dýchať a navyše sa môžete spoľahnúť na to, že Aria bude Vašim dovolenkovým spoločníkom po mnoho rokov. Oceanreef prišla na trh s celotvárovými maskami ako prvá spomedzi všetkých výrobcov a je lídrom na trhu aj v oblasti celotvárových masiek s dýchacím regulátorom určených na prístrojové potápanie a celotvárová maska na šnorchľovanie ARIA vychádza z totožného konceptu.


Absolútny komfort

Tesnenie a rám sú vyrobené z tých istých špičkových materiálov ako je to pri profesionálnej celotvárovej maske určenej na prístrojové potápanie, čo predstavuje najvyššiu možnú úroveň kvality. ARIA ponúka bezkonkurenčný komfort počas šnorchlovania. Už nikdy nebudete mať problémy s nekomfortným pocitom v ústach, kŕčmi v sánke, vodou v trubici, alebo problémom s dýchaním. Milovníci šnorchlovania ocenia veľké zorné pole, ktoré im umožňuje lepšie a prirodzenejšie vnímať okolitú nádheru a podvodný život počas šnorchlovania, rovnako aj prirodzené dýchanie, nakoľko v celotvárovej maske môžete dýchať aj nosom, čím sa pre Vás šnorchlovanie stáva prijemnou zábavou a relaxom. Vďaka dokonalej cirkulácii vzduchu v maske, už nebudete mať nikdy problém so zahmlievaním.

Zjednodušené dýchanie

Celotvárová maska umožňuje prirodzené a ľahké dýchanie ústami ako aj nosom


Zorné pole videnia

Prakticky neobmedzené zorné pole videnia s efektom 180°


Ako funguje technológia zahmlievania ?

Maska optimálne funguje tak, že vzduch najprv prúdi na zornik skôr než je vdychnutý nosom či ústami. Vlhší vzduch, ktorý vydychujete je odvádzaný cez silikón a plast kadiaľ preniká aj čerstvý vzduch, dochádza tak k pravidelnej výmene vzduchu. Na takom istom princípe funguje aj odhmlievanie čelného skla automobilu


Pripevnenie kamery

Pomocou doku je možné si na masku ARIA uchytiť kameru, pre ešte lepšie zachytenie zážitkov. Držiak na kameru nie je je súčasťou masky ARIA JUNIOR.


Jednoduché nasadenie masky

Nastaviteľný textílny popruh neťahá za vlasy

Prečo nie je maska vhodná na nádychové potápanie do hĺbky ?

Celotvárové masky na šnorchlovanie majú veľký vnútorný objem a kvôli jednosmerným výdychovým ventilom nedisponujú možnosťou vyrovnania tlaku v maske občasným fúknutím nosom, to znamená, že tlak vo vnútri masky prakticky nie je možné vyrovnať, pretože približne od hĺbky 2 metrov na masku pôsobí výraznejší okolitý tlak vody a v prípade, ak sa tlak vo vnútri nevyrovná, maska sa začne nepríjemné stláčať k tvári . Tak isto je veľmi obtiažne vyrovnať tlak v ušiach, čo by ste približne od hĺbky 2 metrov pocítili nepríjemným tlakom a bolesťou v ušiach a ostatných dutinách. ARIA je tak určená na šnorchľovanie po hladine s ponorením približne do 2 metrov, čo ale pre samotné šnorchľovanie úplne stačí

Prečo nie je šnorchel dlhší ?

Pri pohľade na masku sa zdá, že šnorchel nie je dostatočne dlhý. Je však umiestnený na vrchnej časti masky a tým pádom je v skutočnosti vyššie a má z vody väčší dosah než klasické šnorchle, ktoré sú síce dlhšie, ale vedú z úst a nie od temena hlavy

Akú veľkosť masky si zvoliť ?

Pre ešte lepšiu orientáciu v tomto bode sme pre Vás pripravili tabuľku veľkostí (tlačidlo "VEĽKOSTNÁ TABUĽKA" pod fotografiami produktu).

Ako funguje systém DRY TOP, ktorý bráni vniknutiu vody do trubice ?

Bol vyvinutý k tomu aby do trubice za žiadnych okolností nenatiekla voda (vlny, pri sklonení hlavy). V maske je umiestnený plavák, ktorý pri potopení vypláva a uzavrie tak vzduchový priestor. Pri vynáraní však vzduch vždy vydýchnite, aby sa plavák uvolnil

Na čo si dávať pozor pri používaní masky ?

Hlavne pozor na piesok! Masku nepokladajte na piesok, ktorý môže sklo ľahko poškriabať. Pokiaľ sa na masku dostane piesok, tak sa nesnažte pripevniť šnorchel k maske! Masku aj šnorchel najprv opláchnite. Piesok môže tak isto blokovať ventil v šnorchli a v takom prípade šnorchel dôkladne prepláchnite

Zobraziť celý popis

Veľkostná tabuľka

OTÁZKY

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Opýtať sa

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

RECENZIE

Ľubomír Kučera (Banská Bystrica) 17.2.2020

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

98% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1216 hodnotení a 291 recenzií).

Uvítal by som možnosť platby kartou.

Overený zákazník

Overený zákazník, 24.2.2020

široký sortiment

Overený zákazník

Overený zákazník, 17.2.2020

Rozsiahlaponuka

Overený zákazník

Overený zákazník, 13.2.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ