Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ

Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ
video - 10%
 • Akcia
 • Nové

Mares

Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ

Dostupnosť: dostupné do 4 dní
859,00 € s DPH Dop.cena 944,00 € s DPH - 10%

Set najvyššej rady poskladaný z regulátora EPIC ADJ (I. a II. stupeň) a octopusu EPIC ADJ. Najvyššia rada automatík Mares s otočnou hlavou I. stupňa so suchým systémom a s nastavením nádychového odporu pri II. stupni Viac informácii

+ -

Dostupnosť: dostupné do 4 dní

Kúpou tohto výrobku získate 17.18 bodov Viac info o vernostnom programe

Set EPIC ADJ 82X PVD + octopus EPIC ADJ

Set najvyššej rady poskladaný z regulátora EPIC ADJ (I. a II. stupeň) a octopusu EPIC ADJ. EPIC je ďalším vývojovým stupňom v oblasti automatík Mares a najšpičkovejší model. Je zavŕšením 10-tok rokov skúseností pri vývoji vysokovýkonných automatík. Automatika určená do extrémnych podmienok (jaskyne, ľadová voda, do silného prúdu).


Certifikácia do 200 metrov

Automatiky sa prístrojom ANSTI testujú v hĺbke až do 400 metrov a certifikujú sa do hĺbky až 200 metrov. Spĺňajú a zároveň prekonávajú najprísnejšiu svetovú certifikáciu NORSOK U-101 v hĺbke 200 metrov. Spĺňajú taktiež požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/min (použitá zmes 6,7 % kyslíka, 83,3 % hélia a 10 % dusíka). Táto plynná zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.

Testovanie strojom ANSTI

Firma Mares disponuje špeciálnym testovacím prístrojom ANSTI, ktorý umožňuje testovanie automatík až do hĺbky 400 metrov ! V EURÓPE sa nachádzajú len dva tieto špeciálne prístroje, ktoré slúžia na testovanie a certifikáciu automatík až do hĺbky 200 metrov! Samotná skúška simuluje tlak až do hĺbky 400 metrov! Prístroj ANSTI simuluje podmienky dýchania potápačov pod vodou, pričom zohľadňuje hĺbku, rýchlosť dýchania, nádychový a výdychový odpor a niektoré špeciálne vlastnosti, ako napríklad odolnosť proti zamŕzaniu. Testovací prístroj ANSTI simuluje obrovskú až dvojnásobnú hĺbku v porovnaní s prístrojmi používanými konkurenčnými spoločnosťami. Vykonáva testovanie automatík za podmienok, ktoré sú pre ostatných výrobcov nedosiahnuteľné. Vďaka možnosti vykonávať testy v takej hĺbke sa dajú získať cenné informácie o tom, ako automatiky fungujú na hranici maximálnych limitov. Prístroj ANSTI je vyrobený tak, aby mohol pracovať s plynom z fliaš. To umožňuje certifikovať automatiky v 200 metroch so správnou zmesou pre túto hĺbku, ktorou je podľa definície britskej normy BS8547: 2016 plynná zmes TX6.7 / 83.3.


Náročný proces pri výrobe

Prvý a druhý stupeň sú veľmi náročným výrobným procesom opatrené povrchovou úpravou PVD. Toto zušľachtenie povrchu poskytuje vynikajúcu ochranu proti poškriabaniu a korózií a je zárukou, že automatika bude po veľmi dlhý čas Vašim spoľahlivým spoločníkom.

I. stupeň 82X

82X je membránový vyvážený I. stupeň, ktorý poskytuje neporovnateľný komfort v akejkoľvek hĺbke. 5 otočných stredotlakových výstupov (4 radiálne a 1 vertikálny) umožňujú ľubovolnú konfiguráciu pre športové, sidemount alebo technické potápanie.

Hlavná špecifikácia I. stupňa

 • Otočná hlava
 • PVD povrchová ochrana
 • DFC na všetkých stredotlakových výstupoch
 • Optimalizované usporiadanie výstupov
 • AST - prvý stupeň so suchým systémom (nachádza sa u šrobenia)
 • Pripojenie INT - DIN
 • ACT ventil
 • V prípade potreby možnosť doplnenia u pružinovej časti I. stupňa o suchý CWD piestový DRY KIT pre dosiahnutie maximálnej ochrany pred nečistotami a zároveň ako najdokonalejšej ochrany proti zamŕzaniu I. stupňa.

TECHNOLÓGIE I. STUPEŇ:ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


DFC - Dynamic Flow Control pri všetkých výstupoch

Vôbec po prvý krát sú všetky stredotlakové výstupy opatrené patentovaným systémom DFC (Dynamic Flow Control), ktorý zaručuje extrémne nízky pokles stredotlaku vo fáze nádychu a tým plynulú dodávku vzduchu a to v akejkoľvek hĺbke.

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


AST - auto sealing technology

- Uchováva prvý stupeň suchý, spoľahlivosť bez kompromisov
- Nachádza sa u šrobenia I. stupňa
- Systém je automaticky aktivovaný vzduchom
- Testovaný s kyslíkom a pri nízkych teplotách v náročných podmienkach
- Patentovaný systém


II. stupeň EPIC 82X PVD (platí aj pre octopus EPIC ADJ)

Kovové telo II. stupňa zaručuje absolútnu spoľahlivosť pri ponoroch vo veľmi studených vodách. Dve technologické novinky: druhý stupeň je pneumaticky vyvážený a jeho reakcie sú ešte mäkšie a prirodzenejšie a taktiež je možné nastavovať nádychový odpor.

Hlavná špecifikácia II. stupňa EPIC

 • Twin Power systém (VAD a VAD+)
 • Celokovový s povlakom PVD
 • Nastavenie nádychového odporu
 • P. A. D. pneumaticky vyvážený druhý stupeň
 • Maximálny prívod vzduchu
 • Veľké sklopné tlačidlo vzduchovej sprchy
 • Používanie v chladných vodách
 • Superflexová hadica

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ


Pneumaticky vyvážený II. stupeň

Jeho reakcie sú mäkšie a prirodzenejšie. Stredotlakový vzduch z I. stupňa je nasmerovaný cez otvor v strede ventilu II. stupňa až kým nedosiahne vzduchovú komoru na konci ventilu. Pri rovnakom tlaku na obidvoch stranách sa výrazne zníži predpätie pružiny na uzatvorenie ventilu. Ľahšie pružinové napätie sa premieta do zníženého dýchacieho úsilia.


Zahnutý Bypass

Zväčšením priemeru o 77% a dvojitým zahnutím Bypassu bolo dosiahnuté vyváženého prúdenia plynu s výsledným ešte vyšším výkonom. Zahnutým bypassom totiž prejde až 98% plynu, obchádza tak telo II. stupňa a výsledkom je veľmi plynulé prúdenie vzduchu a vynikajúca ochrana proti zamŕzaniu II. stupňa


Prídavné nastavenie nádychového odporu pri II. stupni

Automatika EPIC 82X PVD disponuje manuálnym nastavením nádychového odporu. Prečo je to tak? Pretože špecifická skupina potápačov si to tak žiada (prevažne určitá časť technických potápačov je verná takejto možnosti nastavenia). Veľmi skúsení potápači si nádychový odpor otočným gombíkom nastavujú na najnižšiu možnú úroveň, z takto nastavenej automatiky sa síce dýcha ťažšie, ale dosiahnú tým výrazne zníženie spotreby vzduchu. Takéto nastavenie však nie je vhodné pre rekreačných potápačov. Na druhej strane pootočením gombíku do plusových hodnôt sa v II. stupni zvyšuje prietok vzduchu a tým sa uľahčuje dýchanie vo väčších hĺbkach avšak na úkor zvýšenej spotreby vzduchu - plusové nastavenie prietoku vzduchu pri špičkových modeloch Mares však nie je potrebné, pretože tieto regulátory disponujú patentovaným systémom Twin Power, ktorý naopak vo väčších hĺbkach ešte znižuje spotrebu vzduchu. Mares vypočul želania určitej časti technických potápačov a zaviedol otočný gombík na nastavenie nádychového odporu pri určitých modeloch aj keď naďalej ostáva zástancom nastavenia automatického nádychového odporu.


Celokovová konštrukcia

Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


Twin Power (VAD/VAD+)

Po prvý krát je u II. stupňa použité ovládanie prietoku, takzvaný Twin Power, ktorý reguluje množstvo dodávaného plynu. Táto regulácia je umiestnená priamo u šrobenia stredotlakovej hadice k II. stupňu. Pracuje na takom istom princípe ako plyn u motorky a má dve polohy: VAD a VAD+. V polohe VAD je dychová práca rovnaká ako u tradičných automatík Mares, rovnomerná a prirodzená. Zatiaľ čo v polohe VAD+ je výkon automatiky zvýšený vďaka ešte viac zosilnenému víru pri prúdení bypassom do náustka, podtlak vytvorený v centre je tým ešte vyšší a zlepšuje reakciu automatiky vo väčších hĺbkach a to má za následok zníženie spotreby vzduchu napriek rovnakej dychovej práci. Takže VAD+ polohu ocení každý predovšetkým v núdzových situáciach a pri extrémnych výkonoch v hlbokých vodách, kedy by bola za normálnych okolností spotreba plynu vyššia. Prekvapujúcim zistením je teda fakt, že v prípade využitia systému VAD+ je aj napriek zvýšenému výkonu automatiky naopak nižšia spotreba vzduchu. Samozrejmosťou je splnenie Euro Noriem EN250: 2014. Vďaka Twin Power získate dve automatiky v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou. Rada na záver: VAD+ aktivujte vždy v hĺbke nad 15 metrov.Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.


Zobraziť celý popis
I. stupeň Vyvážený ?
Typ I. stupňa Membránový vyvážený ?
Stredotlakové porty 5 otočných ?
Vysokotlakové porty 2 ?
II. stupeň Automatizovaný ?
Typ II. stupňa Pneumaticky vyvážený ?
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40% ?
Do studenej vody Áno ?

Video

AST TECHNOLÓGIA I. STUPŇAEPIC REGULÁTOR


Špecifikácia

Materiál II. stupňa Celokovová konštrukcia s PVD
Prvý stupeň Vyvážený membránový
Hmotnosť INT DIN - 300 bar
1. stupeň 964 g 790 g
2. stupeň 329 g 329 g
Octopus 329 g 329 g
Celková hmotnosť (s hadicami) 1958 g 1784 g

Pozerali ste tieto produkty

OTÁZKY

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Opýtať sa

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

RECENZIE

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

98% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1216 hodnotení a 291 recenzií).

široký sortiment

Overený zákazník

Overený zákazník, 17.2.2020

Rozsiahlaponuka

Overený zákazník

Overený zákazník, 13.2.2020

rýchle vybavenie objednávky

Overený zákazník

Overený zákazník, 10.2.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ