Kompenzátor vztlaku GUARDIAN ERGOTRIM SLS

Mares

Kompenzátor vztlaku GUARDIAN ERGOTRIM SLS

Dostupnosť: Najskôr vyberte variant
749,00 € s DPH Dop.cena 749,00 € s DPH

Žaket s inovatívnou technológiou Ergotrim. Môžete ho používať s klasickým inflátorom alebo vo vlastnom držiaku ako Air Trim. Možnosť prispôsobenia farby pomocou doplnkového kitu. Viac informácii

+ -

Dostupnosť: Najskôr vyberte variant

Kúpou tohto výrobku získate 0 bodov Viac info o vernostnom programe

ŽAKET GUARDIAN ERGOTRIM SLS

Žaket s inovatívnou technológiou Ergotrim. Môžete ho používať s klasickým inflátorom alebo vo vlastnom držiaku ako Air Trim. Možnosť prispôsobenia farby pomocou doplnkového kitu.

Hlavná špecifikácia

 • Technológia Ergotrim umožňuje potápačovi nastavenie vztlaku bez ohľadu na jeho polohu
 • Ergo systém môže inštruktor pri výučbe používať ako "klasický" inflátor, avšak vo vlastnom držiaku bude fungovať ako Air Trim
 • Vztlaková duša je oddelená od ramien, čo znamená väčšie pohodlie v oblasti ramien pri plnom nafúknutí
 • Duša s veľkým vztlakom a nafukovacími krídelkami v oblasti fľaše pre lepšiu stabilizáciu polohy
 • Jednodielny Backpack s možnosťou upevnenia mono alebo dvoch fľaší
 • 50 mm otočné pracky
 • D-krúžka z nerezovej ocele
 • Nastaviteľný bedrový pás
 • Vysokokapacitné vrecká so supratexovými strečovými panelmi
 • Šikovné umiestnenie trimovacej záťaže
 • SLS záťažový systém
 • Vizuálna kontrola správneho zaistenia záťažových vreciek
 • Označovací jemný štítok na záťažových kapsách
 • Možnosť prispôsobenia farby pomocou doplnkového kitu, ktorý je možné zakúpiť v 4 rôznych farbách
 • Integrovaný slot umožňuje potápačovi pripojiť rezák lán, ktorý je súčasťou voliteľného farebného kitu, ktorý je možné zakúpiť samostatne

Detail produktu

 • Materiál: Cordura 420 / Alutex
 • D-krúžky: nerezové 5ks
 • Hmotnosť: 4,8kg - veľkosť S, 5,1kg - veľkosť L
 • Vztlak: 130N (XS), 180N (M), 200N (L), 230N (XL)
 • Kapsy SLS: veľkosť XS a S majú kapacitu 4+4 kg
 • Kapsy SLS: veľkosť M, L a XL majú kapacitu 6+6 kg


NIEČO Z HISTÓRIE O AIRTRIM

V roku 2001 spoločnosť Mares zaujala celé odvetvie, keď predstavila technológiu AIRTRIM. Jednou z najinovatívnejších funkcií, ktorá kedy bola pri kompenzátoroch použitá, bolo spojenie nafukovania a vyfukovania do jedného, ergonomicky dobre umiestneného ovládacieho prvku. Zatiaľ čo nafukovanie prebiehalo obvyklým spôsobom, teda privádzaním stredotlakového plynu z prvého stupňa do vzduchovej komory, vyfukovanie bolo vykonávané pneumatickou aktiváciou dvoch vypúšťacích ventilov. Tie boli umiestnené na oboch koncoch kompenzátora, jeden na pravom ramene a druhý v ľavom dolnom rohu vzduchovej komory. Aktivovali sa tak, že plyn zo vzduchovej komory sa spoľahlivo vypúšťal bez ohľadu na polohu vo vode. Jeden ventil bol dostatočne vysoko, aby vypúšťal plyn, druhý bol dostatočne nízko, aby nasával vodu. Aby sa zabránilo vniknutiu vody do kompenzátora, boli oba ventily osadené jednosmernou poklopovou chlopňou. Orálne nafúknutie, pokiaľ by bolo v prípade núdze potrebné, bolo možné vykonať pomocou hadičky, schovanej v bočnom vrecku. Hovorilo sa tomu AIRTRIM, pretože vďaka tomu bolo dosiahnutie dokonalého trimu oveľa jednoduchšie. To bolo v roku 2001.

ERGOTRIM TECHNOLÓGIA GUARDIAN & GRACE

V roku 2021 spoločnosť Mares prekonáva sama seba a predstavuje verziu 2.0 tejto technológie. Pomenovala ju ERGOTRIM, pretože pneumatické vypúšťanie vzduchu bolo spojené so „štandardným“ inflátorom ERGO. Teda nie tak úplne štandardným. Nafukuje a vyfukuje sa rovnako ako bežný inflátor, ale má ďalšie tlačidlo na ovládanie pneumatického okruhu. Na hornej strane tlačidiel na nafukovanie a pneumatické vypúšťanie je umiestnený kolískový ovládač, ktorý zabraňuje súčasnému použitiu oboch tlačidiel. V prípade, že ste inštruktor a potrebujete študentom predviesť štandardné ovládanie inflátora, povediete ergotrim klasicky po ľavom ramene. Pre bežné použitie ERGOTRIM kompenzátora, je vrapová hadica vedená pod ľavým ramenom priechodkou dopredu a ovládanie je usadené do držiaka v hornej časti ľavej strany. Po stránke ergonómie je umiestnenie podobné pôvodnému, ale inflátor má o 40% vyšší prietok pri napúšťaní, je viac integrovaný do kompenzátora a v prípade núdzového orálneho nafúknutia ho stačí vybrať z držiaka, priblížiť k ústam a vydýchnuť do neho. Konečným výsledkom je mimoriadne prepracovaný kompenzátor, ovládateľný jednou rukou za všetkých okolností, nezaťažené ľavé rameno a pokoj, ktorý prináša vedomie, že nemusíte meniť pozíciu inflátora vo vode, ak chcete kompenzátor upustiť.


FAREBNÝ KIT GUARDIAN & GRACE

Vyberte si vlastné farebné prevedenie žaketov Guardian (pánska verzia) a Grace (dámska verzia), ktorého súčasťou je aj titánový rezák lán. Farebné panely umožňujú jednoduchým spôsobom prispôsobiť farebné prevedenie.


Nafukovacie krídelká (možnosť výmeny farby)

Nachádzajú sa na chrbtovej strane žaketu a v podstate obopínajú fľašu pri nosení z oboch strán. Majú funkciu stabilizácie správnej polohy tela vo vode. Už sa Vám tak nestane, že sa budete pri potápaní nakláňať na jednu zo strán a táto inovácia urobí potápanie pre Vás ešte viac komfortnejšie.


Posuvné vztlakové teleso

Ďalšou výbornou inováciou je separátne oddelené vztlakové teleso od ramenných popruhov. Zabezpečená je tak väčšia voľnosť pohybu, skvelý komfort a vynikajúca stabilita, pretože duša sa pri nafúknutí posúva na ramena. Vztlakové teleso je pripojené k ramenám kĺzavou prackou, ktorá pri nafúknutí eliminuje trenie medzi dušou a ramennými popruhmi.


Veľké strečové kapsy

Na výrobu týchto vreciek bol použitý ultrastrečový, mimoriadne odolný neoprén odolávajúci oderom s robustným horizontálnym zipsom s dlhou životnosťou. Takéto vrecká umožňujú zvýšenie kapacity vnútorného objemu kapies, na druhej strane sa vnútorný objem dokáže znížiť na minimum, ak sú vrecka prázdne. Uloženie rezervnej masky alebo bóje bude pre Vás hračkou.


Záťažové kapsy SLS

Žakety GUARDIAN ako aj jeho ženská verzia GRACE sú vybavené pokročilým patentovaným systémom (Mares) záťažových vreciek SLS, ktoré sa hneď po ich uvedení na trh stali bezkonkurenčným artiklom medzi záťažovými kapsami vôbec. Rúčky majú vzhľad ako samurajské meče, vďaka čomu majú perfektne zvládnutú ergonómiu držania rúk a tak vyťahovanie ako aj zatlačenie záťaže do vreciek na to určených nebolo ešte nikdy tak jednoduché. Ďalšou nespornou výhodou je uzamknutie záťaže vo vreckách kompenzátoru. Po vložení záťažových vreciek do koľajničiek stačí už len zatlačiť vrchné červené tlačidlo, kedy vznikne špecificky zvuk a vy budete vedieť, že Vaše kapsy sú správne uzamknuté. Uzamknutie signalizuje jemný štítok na záťažových kapsách. Na druhej strane v prípade paniky alebo nepredvídateľných okolností musí byť potápač schopný záťažové kapsy čo najrýchlejšie uvoľniť a to je vďaka jednoduchému systému uvoľnenia už teraz hračkou. Tunelová drážka je zosilnená výstuhovou doskou pre zníženie trenia pri vkladaní záťažových vreciek. Celkovo majú záťažové kapsy SLS vysokú stabilitu a nosnosť.


Trimovacie vrecká

Pre dokonalé vyváženie sú v chrbtovej časti k dispozícií 2 trim vrecká do ktorých môžete vložiť spolu 4kg až 6kg.

Zobraziť celý popis
Štýl žaketu Hybrid ?
Vztlakové teleso Najmä chrbát ?
Back-plate typ Čiastočný polstrovaný ?
Bočné vrecká Áno ?
Integrovaná záťaž Áno ?
Trimovacie vrecká Áno ?
Výpustné ventily 2 ?

Video

Špecifikácia

VEĽKOSŤ XS S M L XL
VÁHA 4,80 kg 4,80 kg 5 kg 5,1 kg 5,3 kg
VZTLAK 130 N - 14,1 kg 150 N - 15,5 kg 180 N - 18,8 kg 200 N - 20,4 kg 230 N - 23,9 kg

Veľkostná tabuľka

OTÁZKY

Zatiaľ žiadne otázky k produktu.

Opýtať sa

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

RECENZIE

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Overené našimi zákazníkmi

100% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 2026 hodnotení a 559 recenzií).

rychlost
presnost
dobra cena
kvalita tovaru
pekny eshop

Overený zákazník

Overený zákazník, 5.5.2022

Vynikajúci obchod a prístup zamestnancov.

Overený zákazník

Overený zákazník, 3.5.2022

Rychle dodanie, ochota personalu, kvalitny tovar, dobra cena, dakujem

Overený zákazník

Overený zákazník, 29.4.2022

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ