Lokalita Košariská

Táto lokalita je štrkovisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Bratislavy, cca 3 km od mestskej časti Podunajské Biskupice, v blízkosti obcí Rovinka a Dunajská Lužná.
Toto pomerne veľké jazero s plochou 56 ha má viacero pomenovaní. Najznámejšie názvy sú Veľké Košariská, alebo Nové Košariská I.
Košariská sú zaujímavé predovšetkým vďaka hĺbke. Môžete tu nájsť miesta s hĺbkou až 43 m. Voda v jazerách je čistá a kvalitou sa približuje pitnej. Viditeľnosť je štandardne celkom dobrá, ale samozrejme premenlivá. V určitých obdobiach, predovšetkým v chladnejších (zima a skorá jar) Vás tu môže prekvapiť viditeľnosť aj cez 15 metrov.
V letnom období sa jazero využíva na rekreačné účely. Nájdete tu bufety s občerstvením, mobilné WC aj požičovňu vodných bicyklov.
Dno jazera tvorí mierne členitý štrkovo-bahnistý terén. Je rozčlenený na dve časti malým polostrovom, zatopené plytšie miesta obkolesené stromami a hlboká časť oddelená od plytkej štrkovým zlomom.
Najlepší prístup k jazeru a vstup do vody je zo štrkovej pláže. Zatiaľ sa neplatia poplatky za vstup. Ostatné brehy sú strmšie a miestami pre potápačov až neprístupné. Pred vstupom na pláž je priestranné parkovisko.
Pod hladinou tu môžete stretnúť viacero druhov našich sladkovodných rýb: kapor, jalec, slnečnica, šťuka, tolstolobik, sumec, úhor, zubáč a v jesennom období aj sladkovodné medúzy.

GPS: N 48°06'03.2", E 17°16'08.3"

Overené našimi zákazníkmi

98 % našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1325 hodnotení a 326 recenzií).

Rychlost,promptnost:)

Overený zákazník

Overený zákazník, 11.8.2020

Veľmi ochotný a milý personál, produkty vo fantastickej kvalite, vrelo odporúčam.

Overený zákazník

Overený zákazník, 11.8.2020

Dobra komunikacia, aj poradenstvo.

Overený zákazník

Overený zákazník, 8.8.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ