Lokalita Košariská

Táto lokalita je štrkovisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Bratislavy, cca 3 km od mestskej časti Podunajské Biskupice, v blízkosti obcí Rovinka a Dunajská Lužná.
Toto pomerne veľké jazero s plochou 56 ha má viacero pomenovaní. Najznámejšie názvy sú Veľké Košariská, alebo Nové Košariská I.
Košariská sú zaujímavé predovšetkým vďaka hĺbke. Môžete tu nájsť miesta s hĺbkou až 43 m. Voda v jazerách je čistá a kvalitou sa približuje pitnej. Viditeľnosť je štandardne celkom dobrá, ale samozrejme premenlivá. V určitých obdobiach, predovšetkým v chladnejších (zima a skorá jar) Vás tu môže prekvapiť viditeľnosť aj cez 15 metrov.
V letnom období sa jazero využíva na rekreačné účely. Nájdete tu bufety s občerstvením, mobilné WC aj požičovňu vodných bicyklov.
Dno jazera tvorí mierne členitý štrkovo-bahnistý terén. Je rozčlenený na dve časti malým polostrovom, zatopené plytšie miesta obkolesené stromami a hlboká časť oddelená od plytkej štrkovým zlomom.
Najlepší prístup k jazeru a vstup do vody je zo štrkovej pláže. Zatiaľ sa neplatia poplatky za vstup. Ostatné brehy sú strmšie a miestami pre potápačov až neprístupné. Pred vstupom na pláž je priestranné parkovisko.
Pod hladinou tu môžete stretnúť viacero druhov našich sladkovodných rýb: kapor, jalec, slnečnica, šťuka, tolstolobik, sumec, úhor, zubáč a v jesennom období aj sladkovodné medúzy.

GPS: N 48°06'03.2", E 17°16'08.3"

Overené našimi zákazníkmi

98% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1236 hodnotení a 300 recenzií).

Rýchlosť

Overený zákazník

Overený zákazník, 24.3.2020

veľmi ochotný

Overený zákazník

Overený zákazník, 23.3.2020

Super servis ako vždy. Obchod môžem len odporúčať. Nakupujem u nich niekoľko rokov, vždy úplná spokojnosť.

Overený zákazník

Overený zákazník, 21.3.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ