Lokalita Šútovo

Zatopený vápencový lom, ktorý sa nachádza 44 km od Žiliny, pri hlavnej ceste z Martina do Kraľovian (smer Ružomberok, alebo Dolný Kubín). Je dobre viditeľný už od spomínanej hlavnej cesty a dostanete sa k nemu po 50 metroch za odbočkou do obce Rieka. Oficiálna ťažba bola ukončená v roku 1985. Rozloha jazera je cca 3 ha.

Prístup autom k jazeru je uzavretý rampou, ktorá sa nachádza cca 30 metrov od najbližšieho brehu, ale nie je problém si na túto krátku vzdialenosť výstroj poprenášať. Počas teplých a slnečných letných dní je to veľmi navštevované prírodné kúpalisko s bufetom a toaletami.

Väčšina dna je pokrytá bahenným sedimentom , ktorý je samozrejme dosť kalivý. Priemerná maximálna hĺbka je 11 metrov, ale môžete nájsť jamy s hĺbkou 13-14 metrov. V ľavom zadnom rohu je strmý breh na ktorom sa aj vo vode nachádzajú veľké kamene, ktoré spolu so zatopenými stromami poskytujú prirodzené útočisko pre ryby. Pod hladinou môžete stretnúť ostrieže, jalce, kaprov, šťuky a úhorov. Je to domovská lokalita potápačov z neďalekého Martina a Vrútok, predovšetkým z Potápačského klubu Hippocampus, ktorý tu má aj malú základňu. Práve vďaka ich úsiliu sa tu nachádza malé mólo a pod vodou množstvo zatopených atrakcií (kuchyňa, kontajner na plastové fľaše, rôzne konštrukcie, vane, karoséria z Mercedesu Sprinter) označených bójkami a poprepájaných vodiacim lankom.

Problémom tejto lokality je posledných pár rokov slabá viditeľnosť, ktorá údajne súvisela so znečistením z nefunkčného septika. Tento problém bol odstránený a tak môžeme dúfať, že sa voda v jazere opäť vyčistí a vráti tejto peknej lokalite jej bývalú kvalitu a príťažlivosť.

Overené našimi zákazníkmi

98 % našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1325 hodnotení a 326 recenzií).

Rychlost,promptnost:)

Overený zákazník

Overený zákazník, 11.8.2020

Veľmi ochotný a milý personál, produkty vo fantastickej kvalite, vrelo odporúčam.

Overený zákazník

Overený zákazník, 11.8.2020

Dobra komunikacia, aj poradenstvo.

Overený zákazník

Overený zákazník, 8.8.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ