Lokalita Zakrzówek, Krakow

Bohužiaľ je táto lokalita momentálne neprístupná kvôli prebiehajúcej stavebnej činnosti, ktorá by mohla byť ukončená v roku 2022.

Takmer v srdci najkrajšieho poľského historického mesta Karkow, len pár kilometrov od centra, sa nachádza lokalita Zakrzówek. Túto v Poľsku dobre známu lokalitu si obľúbili už aj potápači zo Slovenska. Zakrzówek je bývalý lom kameňa. Perličkou je, že v ňom kedysi pracoval aj Pápež Ján Pavol II (Ján Vojtila), ktorý má pod vodou umiestnenú aj pamätnú tabuľku.

V lome býva celoročne dobrá viditeľnosť okolo 6-10 metrov. Maximálna hĺbka v lome je 34 metrov.
Lom má v správe potápačské centrum Kraken (viď. www.kraken.pl ),ktoré síce vyberá vstupné 30,-Plz/osoba, ale za túto symbolickú cenu ponúka vstup na skutočne peknú potápačskú lokalitu s množstvom zatopených atrakcií, napr. maketa Noemovej archy, dve lietadlá, autobus, veľkoplošné zrkadlá, plošiny, člny a iné. Lokalita je ohradená a vstup majú povolený len potápači a suchozemci, takže sa netreba obávať žiadneho „šialeného“ skútristu, ktorý si potápačské povrchové bóje mýli s prekážkovou dráhou.
Na brehu stoja zastrešené šiatre, ktoré Vás aj Váš výstroj ochránia aj v prípade vrtochov počasia.
Priamo na mieste potápania má sídlo aj spomínané potápačské centrum, kde môžete získať mapu zatopených atrakcií, dať si naplniť potápačské fľaše, alebo si zapožičať chýbajúcu súčasť výstroja. Cez víkendy je tu otvorený bufet s grilovanými klobáskami, kolenom, alebo inými špecialitami. Navyše sú tu vybudované aj murované pánske a dámske toalety.
Zakrzówek nie je rybárskou lokalitou, takže tu nie je možný rybolov. A síce sa tu preto pravidelne nezarybňuje stretnete tu pod vodou viacero druhov rýb: ostrieže, jalce, šťuky, sumce a dokonca aj jesetery. Na rozdiel od lokalít s povoleným rybolovom sa Vás tu ryby vôbec neboja a považujú Vás za súčasť tunajšieho podvodného sveta.

Kontakt:
Centrum Nurkowe Kraken
ul. Wylom 1 w Krakowie (nad Zakrzowkiem)
Web: www.kraken.pl
e-mail: kraken@kraken.pl
tel.: +48 790 66 77 88

Overené našimi zákazníkmi

100% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1285 hodnotení a 314 recenzií).

Veľmi rýchle a korektnmé jednanie a veľmi dobre ma vybavili, Bol som veľmi spokojný s prvým nákupom.

Overený zákazník

Overený zákazník, 29.6.2020

promptnosť odozvy na objednávku

Overený zákazník

Overený zákazník, 8.6.2020

Velmi profesionalne jednanie, tovar bol doruceny skor ako bol povodny predpoklad, co potesilo

Overený zákazník

Overený zákazník, 21.5.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ