Svobodné Heřmanice - Šífr

Lom Šífr sa nachádza na kraji malej českej obce Svobodné Heřmanice a je vzdialený približne 140 km od Žiliny, neďaleko Českého mesta Opava.Tento bridlicový lom je približne 500 metrov dlhý, 30-70 metrov široký a v tomto pomerne malom lome nájdete hĺbku až 36 metrov.

Ponor v Svobodných Heřamaniciach je pre každého aj náročného potápača silným zážitkom. Lokalita je známa ako bývalé skúšobné a testovacie pracovisko Československých potápačov. Boli tu testované mnohé potápačské zariadenia a realizované rôzne výskumné ponory zaoberajúce sa predovšetkým skúmaním správania sa človeka pri dlhodobom pobyte pod vodou. Vďaka týmto výskumom tu bol v hĺbke 18 metrov umiestnený keson - zariadenie umožňujúce dlhodobejší pobyt človeka pod vodou. Tento keson je do dnešnej doby pre potápačov voľne prístupný. POZOR!!! po vynorení sa v kesone dýchajte naďalej len z regulátora, atmosféra v kesone z dôvodu korózie neobsahuje dostatočné množstvo kyslíka.
Spolu s ďalšími atrakciami a výskytom rýb a rakov, ktoré táto lokalita ponúka, je ponor v Sv. Heřmaniciach skutočným potápačským zážitkom.
Vzhľadom ne celoročne nižšiu teplotu vody v tomto lome a hĺbku presahujúcu 30 metrov patrí ponor na tejto lokalite medzi náročnejšie ponory, aj keď tu niektoré české a poľské školy realizujú ponory v rámci základného kurzu OWD.

GPS súradnice: N49 56.450, E017 39.385

Overené našimi zákazníkmi

98% našich zákazníkov odporúča náš obchod (z 1236 hodnotení a 300 recenzií).

Rýchlosť

Overený zákazník

Overený zákazník, 24.3.2020

veľmi ochotný

Overený zákazník

Overený zákazník, 23.3.2020

Super servis ako vždy. Obchod môžem len odporúčať. Nakupujem u nich niekoľko rokov, vždy úplná spokojnosť.

Overený zákazník

Overený zákazník, 21.3.2020

Overené zákaznikmi

Garancia spokojnosti

UŽ 21 ROKOV

SME TU PRE VÁS

MALÝ DARČEK

KU KAŽDÉMU NÁKUPU NAD 60E

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA

VÝMENA TOVARU

TOVAR SKLADOM

POSIELAME IHNEĎ